Neden vodafone mobil veri açılmıyor ? Çözümü

Vodafone Mobil Veri  Açılmıyor Çözümü

Neden vodafone mobil veri açılmıyor, vodafone internet bağlantısı nasıl güçlendirilir bunları inceleyeceğiz. Aylık yüzlerce mobil internet kullanıcısı vodafone mobil veri açılmıyor diye sorunlarının çözümü için çeşitli çözüm arayışlarına girmektedir Müşteri hizmetleri hatlarında dakikalarca çözüm için bekliyorlar, internet forumlarında çare arıyorlar fakat vodafone mobil veri açılmıyor sorununa çözüm çoğu kez üretemiyorlar.Aslında vodafone mobil veri açılmıyor sorununa çözüm birkaç adım ile mümkün.
Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmından kablosuz özelliği ve ağlar bölümüne giriniz. Buradan mobil şebekeden erişim noktası adları bölümüne tıklayınız. Burada yeni apn bölümünde ekle diyoruz.

Sonrasında ise aşağıdaki gibi ilgili bölümleri dolduruyoruz.

Bu ayarları kaydettikten sonra mobil veriniz bağlancaktır. Manuel olarak değilde sms ile vodafone mobil veri açılmıyor sorununa çözüm bulmak istiyorsanız GPRS AYAR yazıp 7000’a mesaj gönderebilirsiniz.Bu ayarlardan sonra hala vodafone mobil veri çekmiyor ise telefonun numara çevirme bölümünden 7000#’i tuşlayıp arama tuşuna basınız. Telefonunuza mobil veri internet ayarlarınız otomatik gelecektir.

Yukarıda anlatmış olduğumuz manuel internet ayarı genel bir ayardır. Bazı telefon modellerinde telefona özel internet ayarı yapılması gerekebilir. Bu durumda vodafone mobil veri çekmiyor olabilir. Bunun için ise vodafone’un sitesinde telefon modelinize göre internet ayarlarının olduğu sayfadan telefonunuza göre internet ayarı yapabilirsiniz. Bunun için yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz linke tıklayabilirsiniz.

Tüm bu ayarlarınıza rağmen vodafone mobil veri çekmiyor ise vodefone müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Vodafone manuel interet ayarlarıın anlatıldığı sayfaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Vodafone Android Telefonlara Göre Manuel İnternet Ayarı Sayfasına gitmek için Tıklayın.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir