Telefondan Telefona internet Paylaşımı Nasıl Yapılır ?

 Telefondan telefona internet paylaşımı işlemi birkaç adımdan oluşmaktadır. Günümüzde internet kullanmayan birey sayısı bir hayli azalmış durumda.Fakat her yerde wifii ağları olmayabiliyor. Hal böyle ki  cep telefonu internet paketimizi kullanmak durumunda kalıyoruz. Yeri geliyor internet paketimiz yenilenme gününden önce bitiyor. Bu zamanlarda wifii olmayan yerlerde bir hayli zorlanabiliyoruz. Eğer yanınızda bir arkadaşınız, eşiniz, dostunuz varsa ve cep telefonu internet paketi varsa şanslısınız demektir. Cep telefonundan internet paylaşımı yapabilir ve sizi internetsiz geçen zaman diliminden kurtarabilir.

Peki cep telefonundan internet paylaşımı nasıl yapılır ?  Telefondan telefona internet paylaşımı işlemi aslında birkaç adımdan oluşmakta ve oldukça basit bir işlemdir.


Cep telefonu internet paylaşımı için öncelikle internet paketinizin olması gerekmektedir. Telefondan telefona internet çekme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Cep telefonu internet paylaşımı için ilk önce ayarlar kısmına girin.
  • Ayarlar bölümünden diğer yazan kısma tıklayın.
  • Burada açılan sayfada Kablosuz Hotspot Kurulumu Yap yazısına tıklayın.
  • Bu kısımda cep telefonu internet paylaşımında görünecek adı ve internetinize herkesin bağlanmaması için bir şifre belirliyorsunuz.
  • Burada Güvenlik seçeneğini WPA2 PSK seçip güvenlik şifrenizi oluşturduktan sonra ayarlarınızı kaydedin.
  • Buradan sonra cep telefonundan internet paylaşımı yapabilirsiniz. Bunun için Taşınabilir kablosuz hotspot’u açık konumuna getirmeniz yeterli olacaktır.

Hotspotunuz açıkken wifi ağını kapatmanız gerekmektedir. Diğer telefondan normal bir wifi ağına bağlanıyor gibi cep telefonundan internet paylaşımına bağlanabilirsiniz.

Telefonu internete bağlamak sorununu ortadan kaldırdınız. Peki cep telefonu internet hızınız ne kadar ? Cep telefonundan internet hızınızı internet sitemizden ölçebilir ve cep telefonundan internet hızlandırma için tavsiyelerimizi aşağıdaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir