internetim çok yavaş ne yapabilirim ? Çözümü

internetim çok yavaş ne yapabilirim internet sorunu çözümü

Yavaş internet çözümlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle internetim çok yavaş ne yapabilirim diyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Bugün sizlere yavaş internet bağlantılarını hızlandırmanın yollarından , evinizdeki işyerinizdeki veya cep telefonunuzdaki internet sorunundan , internet çalışmıyor diyenlerin nasıl çözüme ulaştıklarından bahsedeceğiz. Artık telefon internetim yavaş ne yapmalıyım diye düşünmeyin. Aşağıdaki önerileri doğru bir  şekilde uygularsanız internet hızınızı arttırabilirsiniz.

İnternetim Çok Yavaş Ne Yapabilirim ?
İnternet evlerimize 2000’lerin başında yavaş yavaş girmeye başladı. O zamanlar iyi bir internet hızı ihtiyacı aramazdık. İnternet kullanıcı sayısı günümüze oranla bir hayli azdı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet ağı da gelişti ve şimdiki halini aldı. Cep telefonlarının akıllanması ile birlikte ise internet altın çağına ulaştı ve herkesin kullandığı bir mecra haline geldi. Hal böyle olunca internet hızı sorunları baş gösterdi. Günümüzde çoğu kullanıcı internet sorunu yaşamakta ve çözümünü yine internette internet hızım çok yavaş ne yapabilirim gibi aramalar yaparak bulmaya çalışmakta. Bu konu hakkında bir çok öneri bulunsa da internet kullanıcıları sorunlarını giderememektedir. Gelin şimdi yavaş interneti nasıl hızlandırabiliriz makalemizde inceleyelim.

Modeme Reset Atma

Evet yanlış okumadınız internet hızınız yavaş ise ilk önce modeminize reset atarak başlayabilirsiniz. Modemi resetleyerek modeminizi fabrika ayarlarına döndüreceksiniz. Böylelikle bağlantınız sıfırlanacaktır. Modeme reset atmak için modeminizde bulunan reset tuşuna 10 saniye basmanız yeterli olacaktır. Bazı modemlerde reset düşmesi yerine küçük bir reset girişi bulunmaktadır. Buraya iğne, ataç gibi ince uçlu bir nesne ile bastırmanız modeminizi resetlemenizi sağlayacaktır. ADSL ışığınız söndükten sonra modeminiz resetlenmiş demektir. Sonrasında yaklaşık 30 saniye beklemeniz durumunda modeminizin adsl ışığı sabit bir şekilde yanacak ve internete bağlanabileceksiniz.

modeme reset nasıl atılır

Tarayıcınızdaki Eklentileri Yönetme

Modeminize reset attınız fakat hala internet sorunu mu yaşıyorsunuz ? O zaman yavaş olan internetinizi hızlandırmanın bir diğer yolu ise, kullandığınız internet tarayıcınızın eklentilerini kontrol edin. Kullanmadığınız eklentileri kaldırın ve mümkün olduğunca eklenti kullanmamaya çalışın. Eklentiler siz her internete girdiğinizde yeniden yüklenerek internet hızınızda yavaşlatmalara neden olabilmektedir.

Kablolu İnternet Kullanın

Kablolu internet kablosuz internete göre daha hızlı internet kullanımı sağlar. Bilgisayarınızdan bağlanıyorsanız bilgisayarcınızdan cat5 veya cat6 türü kablo alarak internetinizi kablolu kullanabilirsiniz.Kablonun bir ucunu modeminizin arka kısmındaki portlardan birine diğer ucunu da bilgisayarınızdaki Ethernet portuna takarak internete bağlanabilirsiniz.

İnternet Sağlayıcınızı Arayın

Bütün adımları uyguladık peki hala internet neden yavaş 2018 yılındayız diyorsanız, yavaş internet sorununuz hala çözülmediyse, internet sağlayıcınızı arayarak internet bağlantınızın yenilenmesi talebinde bulunabilirsiniz.Önerdiğiniz internet sorunu çözümlerini yorum olarak yazarak internetim çok yavaş ne yapabilirim diyen diğer kullanıcıları bu sorunlarından kurtulmalarına yardımcı olabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir