internet yavaş Acaba Neden ?

Sizde internet yavaş diyorsanız cevapları yazımızda. Kablosuz internetiniz var fakat internet yavaşlığı yüzünden keyfini çıkaramıyor musunuz? Bu yazımızda internet yavaşlamasının sebeplerini inceleyeceğiz.

” internet yavaş ” Çözümleri

Kablosuz bağlantıların verimliliği için çevresel faktörler önemlidir. Modeminizin bulunduğu yer ile bilgisayarınıza olan uzaklığı hız problemlerinizi doğrudan etkilemektedir. Modeminiz kapalı alanda bulunuyorsa yada arada sütun , duvar gibi sinyal zayıflatıcı etkenler varsa internet yavaşlığı sizin için kaçınılmaz olacaktır. Bu durumda bulunduğunuz ortamın yerini değiştirebilir yada kablosuz ağ genişletici gibi ek ürünler kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra apartmanınızda sizin gibi kablosuz internet kullanan komşularınız varsa modeminiz bu ağ frekanslarından etkilenecek ve evinizdeki internet yavaşlayacaktır. Yine evinizde mikrodalga fırın , telsiz telefon gibi manyetik alan yaratan cihazları kullanıyorsanız internet hızınız bu durumdan etkilenecektir. Böyle durumlarda modeminizin kablosuz kanal frekansını değiştirebilir ve kullandığınız manyetik frekans yayan cihazları kapatarak kablosuz modeminizin internet yavaşlığınız giderebilirsiniz.


İnternetim çok yavaş ne yapmalıyım ?

Eski, kusurlu ve güncel yazılım yüklü olmayan cihaz kullanmanız internet yavaşlığınızı doğrudan etkiler. Sürekli olarak güncelleme ve indirme yapan programlar da internet hızında belirgin bir yavaşlamaya sebep olur.Aynı modeme bağlanan komşularınız ev için aynı ağı kullanan tablet pc yada telefonlarınız varsa internet yavaşlamasının ana sebeplerinden biridir.


Bunların yanı sıra modeminize bağlı olan kabloları mutlaka kontrol edin. Zira kablolarınızda eziklik olabilir yada konnektör uçlarında kırık olabilir. Bu gibi durumlar yavaş internet problemlerini doğurmaktadır. Yaptığınız adsl hız testi sonuçlarında internet hızınızdan memnun değilseniz yukarıdaki saydığımız adımlara dikkat edebilirsiniz.
Bu adımlar dışında kullandığınız internette kota aşımı yaşıyor olabilirsiniz. İnternet kota sorgulaması yaparak internet kullanımınıza dikkat edebilir ve internet hızınızın düşmesini engelleyebilirsiniz.

Bu yazımızda internet neden yavaş sorusuna yönelik olası çözümleri anlattık. Yine de internet hızınızda problem yaşıyorsanız internet servis sağlayıcınız ile görüşebilirsiniz. Hala internetim çok yavaş diyorsanız Yavaş internet çözümleri makalemizi okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir