Cep Telefonundan Hız Testi Nasıl Yapılır ?

Cep telefonundan Hız testi Nasıl Yapılır ?

Cep telefonundan hız testi konusunda, cep telefonu kullanımının yaygınlaştığı ve hayatımızın değişmez bir parçası haline geldiği bu dönemde internet ortamına mobil olarak giriş yapılma oranı da  cep telefonunun yaygınlaşma oranıyla aynı ölçüde artış göstermektedir. Cep telefonu kullanıcıları için kullandıkları cihazın internete bağlantı hızı büyük önem taşımaktadır.

Türkiye’de mobil sağlayıcı firmaları bu yönde büyük reklam ücretleri harcamaktadır. Yapılan  bu reklamlarda internet hızlarının diğer sağlayıcılara göre daha yüksek hızda olduğu önemle vurgulanmaktadır. Bu reklamlara göre seçimini yapan kullanıcıların büyük çoğunluğu yüksek hızlı internet reklamlarına inanarak seçtikleri tarifelerinde istedikleri hıza erişememektedir. Durum böyle olunca cep telefonu kullanıcıları, internet hızını doğrulamak amacıyla cep telefonundan hız testi yapabilecekleri siteler veya uygulamalar aramaktadırlar.Pek çok bilinçsiz kullanıcı yüksek paralara aldığı cep telefonlarının ya da gösterişli reklamlara kanıp yüksek meblalar ödeyip seçtikleri tarifelerinin internete bağlanma hızlarının nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi değildir. Bu sebeple alınan cep telefonları ya da tarifeler bir süre sonra kullanıcı talebini karşılamamaktadır. Verilen ücretlerin karşılığını almak tüm tüketicilerin en doğal hakkıdır. Bunun için internet sağlayıcınızın size verdiği internet hızını cep telefonundan hız testi yaparak kontrol edebilirsiniz. Peki cep telefonundan hız testini nasıl yapacaksınız ? Bunun için sitemizin hız testini kullanabilirsiniz. Sitemizde yer alan cep telefonu hız testini kullanarak gerçek internet hızınızı öğrenebilirsiniz.

Cep Telefonundan Hız Testi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler :

Sitemizde yer alan hız testi aracı ile kolayca hız testi yapabilirsiniz. Bunun için buraya tıklayarak hız testi aracımıza erişebilirsiniz. Doğru ölçüm yapabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bir nokta ise cep telefonundan hız testi sırasında başka bir internet sekmesinin açık olmaması ve internet kullanan uygulamaların arka planda açık olmaması gerekmektedir. Böylelikle telefonunuzdan yaptığınız  hız testi doğru sonuçlar vermiş olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir