25 MBPS İNTERNET HIZI İYİ Mİ ? İDEAL İNTERNET HIZI NEDİR ?

25 MBPS İNTERNET HIZI İYİ Mİ ?

2019 yılında internet hızı sorgulamalarında 25 mbps internet hızı fiber altyapısı olan bir çok bölgede görülen bir hız limitidir. 25 megabit internet hızı eskiden bir çok ihtiyacımızı karşılarken şimdilerde bir çok kullanıcının yeterli görmediği bir hız sınırıdır. Özellikle online oyunseverler, youtuberlar ve internet üzerinden canlı twitch, youtube yayını gibi yayın yapanlar için ortalama bir hız seviyesi olarak görülmektedir.

Tabiiki her ne kadar bir çok kullanıcı tarafından 25 mbps internet hızı yetersiz olarak görülse de günümüzde bir çok bölgede 25 mbps hız seviyesine

 

ulaşan internet abonesi sayısı bir hayli azdır. Bunun sebebi olarak bölgelerdeki altyapı sorunları ve artan kullanıcı sayısı olarak gösterilebilir.


24 mbps internet ile 25 mbps internet arasında fark var mı?

 

Bahsedilen 24 mbps internet hızı ile 25 mbps internet hızı değerlerinde birkaç  farklılık bulunmaktadır. Bu oluşan farklar genel olarak kotalı internet tarifelerinde geçerlidir. Bu durumda 2019 yılı itibariyle akn’siz yani adil kullanım kotasız internete geçiş yapıldığı için ortadan kalmıştır.

24 mbps hızı ile 25 mbps hızı arasında hız olarak fark göremezsiniz. Bunu daha çok fiber veya vdsl tarifeleri kullanan iki farklı kullanıcılar görebilmektedir. Bu farkta yüksek kota aşımında anlaşılır fakatdöneme geçildiği için böyle bir durumda oluşmayacaktır.


İnternet paketi seçimlerinizde seçeneklerde 25 mbps internet hızı varsa 24 mbps yerine o tercih edilmelidir.

Sitemizden internet hızını ölçebilir, kendinize uygun tarifeleri bulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir